Bondgenoten

Wilma van Antwerpen (wilma.antwerpen@leygraaf.nl)
Contact met gemeentes in de regio.

Yvonne van den Berg (y.vandenberg@cubiss.nl)
Adviseur Volwassenen-educatie.

Finy van den Bogaard (fvandenbogaard@areawonen.nl)
Geïnteresseerd in taal en taalgebruik.

Machteld van Boheemen (mboheemen@ibn.nl)
Adviseur aanpak laaggeletterdheid.

Ron Bomelijn (Ron.Bomelijn@vivaan.nl)
Maatschappelijke begeleiding van laaggeletterden. Werving van laaggeletterden.

Zsoka Bonta     (z.bonta@bontalen.nl)
Laaggeletterdheid aanpak bij bedrijven. Nederlands op werkvloer.

Karel Bruinsma     (k.bruinsma@bernhoven.nl)
Coördinator patiëntcommunicatie ziekenhuis Bernhoven, Uden. Cursus schrijven B1, cursus taalcoach B1.

Jeanne Buwalda     (buwalda@amfors.nl)
Opleiding coördinator. SW trajecten voor volwassenen binnen de sociale werkvoorziening.

Mariette Dictus     (m.dictus@planet.nl)
Docent laaggeletterden, consulent educatie gemeente Oss.

Caroline van den Elsen     (cvandenelsen@ibn.nl)
Bondgenoot geletterdheid.

Carla van Gerrevink     (mail@vangerrevinkadvies.nl)
Helpt als strategisch partner omzet en prestaties van bedrijven te ontwikkelen. Betrokken bij het thema.

Pieter de Graaf     (contact@alfabeter.nl)
Ontwikkeling e-learning materiaal voor laaggeletterde volwassenen (Alfabeter, Netnieuws, ffRekenen).

Maarten Gielen     (mgielen@ibn.nl)
Aanjager en betrokken bij het thema. 

Yvonne de Groot     (nyg@nobb.nl)
Bibliothecaris van Noord Oost Brabant bibliotheken.

Germa van Hal - van Erp     (gh@bibliotheekoss.nl)
Betrokken bij het thema.

Rita Hanegraaf     (r.hanegraaf@bernheze.org)
Beleidsmedewerker Samenleving, aandachtsveld volwasseneneducatie. Lid stuurgroep laaggeletterdheid Bernheze/Veghel.

Tjanne Hartman     (info@tjannehartman.nl)
Tekstschrijver, eindredacteur en communicatieadviseur met een passie voor taal.

Corrie van Heeswijk     (vch@nobb.nl)
Domeinspecialist volwassenen in bibliotheek Veghel. Laaggeletterdheid valt onder mijn verantwoordelijkheid.

Toon Heijms     (a.heijms@upcmail.nl)
Ambassadeur en ervaringsdeskundige.

Femke Hellings     (info@typischfem.nl)
Tekstschrijfster.

Joost Hendriks     (jhn@veghel.nl)
Beleidsmedewerker gemeente Veghel.

Marcel L'Herminez     (mlherminez@oogvoorlezen.nl)
Meten leesvaardigheid. Taalproject implementaties. Taboedoorbrekende prestaties.

Marja Hodes     (mhodes@ibn.nl)
Taaltrainer/begeleider leeskamer project aanpak laaggeletterdheid bij IBN.

Mieke Hollander     (mieke@taalbalans.nl)
Docent laaggeletterdheid, begeleider leeskring laaggeletterden, begeleiding leerproblemen.

Henk van Iersel     (Trompstraat 3, 5612 GM Eindhoven)
Lid van ABC. Pionier vanuit eigen ervaring.

Lambert Jansen     (ljansen@ibn.nl)
Opsporen laaggeletterdheid bij MBO leerlingen en cursisten in de Sociale Werkvoorziening. Ontwikkelen van lesmateriaal voor laaggeletterden. Taal – en rekendocent.

Marian Janssen     (info@zeteenpunt.nl)
Projectleider aanpak laaggeletterdheid en aanjager. Inhoudelijk deskundige. Docent.

Mieke Kuipers     (m.kuipers@kwic.nl)
Lesgeven aan laaggeletterden (20 jaar).

Edith Langen     (e.langen@oss.nl)
Uitvoering met educatie binnen gemeenten.

Anja Lawera     (anja@pdcveghel.nl)
Aanjager en ambassadeur.

Jaap van der Linde     (info@digitaalopweg.nl)
Computerhulp op basaal niveau.

Siegrun Maeyaert     (siegrunmaeyaert@hotmail.com)
Vrijwillig taaltrainer.

Ank Meertens     (ank.meertens@vivaan.nl)
Maatschappelijk begeleider laaggeletterden project "leren? gewoon doen!"

Huub Mooren     (huub.mooren@totaaltraining.nl)
Het verzorgen van Nederlandse taaltrainingen voor particulieren, bedrijven en (semi-)overheid.

Jan van Nuland     (jan@valkenuil.nl)
Dyslexie bij volwassenen.

Femke Prince     (femke.prince@vivaan.nl)
Maatschappelijk begeleider Vivaan (Cursus Leren? Gewoon doen in gemeente Bernheze).

Marijke Sanders     (marijke.sanders@leijgraaf.nl)
Niet specifiek.

Elisabeth Scholt
Bondgenoot laaggeletterdheid

Martha School     (contact@omwenteling.nl)
Vertaler en her-taler van communicatieve vaardigheden voor laaggeletterden.
Ambassadeur geletterdheid Sint-Oedenrode e.o. 

Ans Schoppema     (j.schoppema@kpnmail.nl)
Thema laaggeletterdheid uitdragen als oud-docente.

Gert-Jan Spitzen     (gj@xlens.com)
Visuele belemmeringen die het lezen bemoeilijken. Denk daarbij aan dansende letters, lees-hoofdpijn en begrijpend lezen.

Gonnie Straatman     (gstraatman@ibn.nl)
Medewerker leeskamer.

Gerry Swinkels     (info@swinkelsstructuur.nl)
Docent laaggeletterden als professional organizer structuur aanbrengen onder andere in leefomgeving met betrekking tot administratie.

Jan Willem de Theije     (jw@oogvoorlezen.nl)
Meten is weten. Beter lezen kan(s) successen mogelijk maken.

Karel Thönissen     (thoenissen@garabit.nl)
Software om te leren lezen, spellen en rekenen. Ontwikkelaar leesmethode.

Inez van Tienoven     (uit@nobb.nl)
Domeinspecialist volwassenen en daarbij Laaggeletterdheid

Els van der Velden     (info@prikkelend-leren.nl)
Schrijf en leesbevordering.  Specifiek begrijpend lezen.  Training "Hoe leer ik leren".

Ingrid van der Velden-de Koning     (info@dekoning-advies.nl)
Ambassadeur Geletterdheid voor Boxtel en omgeving

Franka Voortwist     (info@insight-coaching.nl)
Ondersteuning bij leer-, gedrags- en emotionele uitdaging.

Hanneke van der Werf     (hvanderwerf@dewerftekst.nl)
Les- en leesmateriaal ontwikkelen voor laaggeletterden.

Wil van der Werfhorst     (hww@nobb.nl)
Dienstverlening van en samenwerking met de Noord Oost Brabantse bibliotheken op het gebied van laaggeletterdheid.

Harm van Zutphen     (hzutphen@ibn.nl)
Lesgeven aan laaggeletterden.